Regały wjezdne są idealnym rozwiązaniem do wielu magazynów, ze względu na maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Umożliwiają obsługę towarów jednorodnych znajdujących się na dużej ilości palet.
Co to są i jak działają regały wjezdne?
Regał drive-in jest prostym systemem składowania akumulacyjnego umożliwiającym duże zagęszczenie ładunków. Regały tworzą korytarze, którymi wózki widłowe wjeżdżają w głąb, aby zrealizować operacje odkładania i pobierania jednostek ładunkowych. Pozwala to zwiększyć pojemność magazynu, w porównaniu do regałów paletowych.
Istnieje możliwość dwojakiego zarządzania ładunkami. Klasyczne regały drive-in, o których tu mowa pozwalają na obsługę jednostek ładunkowych z jednego korytarza roboczego. Natomiast regały drive-through, czyli przejezdne umożliwiają odkładanie palet z jednej strony, a pobieranie z drugiej.
Z jakich elementów składa się regał wjezdny?
Powstający z najwyższej jakości materiałów regał składa się z elementów odpornych na zużycie i korozję. Jest to zasługa zastosowania odpowiednich zabezpieczeń.
W skład konstrukcji wchodzą:
- ramy — dwa słupy, profile ukośne, stopy i pozostałe akcesoria łączące. Perforowane słupy umożliwiają bezproblemowy montaż belek górnych i blach węzłowych;
- belki górne — łączą od góry poprzecznie ramy. Są montowane we wszystkich korytarzach towarowych;
- szyny — umożliwiają bezpieczne składowanie palet o różnych długościach;
- blachy węzłowe — łączą szyny ze słupami ram;
- stopa słupa — ma miejsce na dwie kotwy i płytki poziomujące;
- usztywnianie stopą kompaktową — łączenie słupów i belek poprzez doliczenie stopnia zakotwienia między stopami a posadzką, przy użyciu dwóch kotew;
- korytarz usztywniający i usztywnienie górne — przekazują naprężenie poziome bezpośrednio na posadzkę;
- odbojniki szyny — umożliwiają zatrzymanie odkładanej jednostki ładunkowej, żeby nie wystawała z regału.
Gdzie znajdują zastosowanie regały paletowe wjezdne?
Regały drive-in są idealne do obsługi dużej ilości palet przy niewielkich referencjach. Stanowią najlepsze rozwiązanie dla firm obsługujących jednorodne produkty, zgromadzonych na dużej ilości palet. Wspierają maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, w celu zwiększenia pojemności obiektu.
Magazyny obsługujące jednorodne produkty
Regały są w stanie obsługiwać nieduże liczby referencji z wieloma paletami.
Centra logistyczne w miastach
Regał paletowy wjezdny umożliwia duże zagęszczenie ładunków na niewielkiej powierzchni, a to ma znaczenie w miejscach, gdzie ceny gruntów są bardzo wysokie. Liczy się maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
Magazyny z kontrolowaną temperaturą
Regały wjezdne bardzo często znajdują zastosowanie w chłodniach i mroźniach, aby wygenerować większe oszczędności energii, a jednocześnie utrzymać pożądaną temperaturę uniemożliwiającą zepsucie się towarów.
Magazyny buforowe
Regały przejezdne z dwoma korytarzami roboczymi, są odpowiednim wyborem do magazynów pośrednich lub buforowych.
Jakie zalety ma regał wjezdny?
- Maksymalne wykorzystanie pojemności magazynu, ze względu na zagospodarowanie powierzchni, jak i wysokości obiektu.
- Prosta obsługa i dostępność do jednostek ładunkowych.
- Głębokość i wysokość regałów można dostosować do indywidualnych potrzeb podczas składania zamówienia na konstrukcje.
- Jeden lub dwa korytarze obsługowe, w zależności od wybranej opcji zarządzania ładunkami.
- Oszczędność energii, szczególnie w przypadku chłodni, ze względu na gromadzenie dużej ilości ładunków na mniejszej powierzchni.
- Łatwe zarządzanie zapasami, ponieważ w każdym korytarzu można składować inny rodzaj produktu.
- Dostosowanie do różnych palet.
Regały drive-in w Twoim magazynie
Zastosowanie regałów wjezdnych w magazynie wiąże się z uzyskaniem mnóstwa zalet. Mają znacznie większą pojemność niż klasyczne regały paletowe i umożliwiają duże zagęszczenie ładunków. Prosta konstrukcja ułatwia obsługę. Regał paletowy wjezdny jest obsługiwany przez wózki widłowe, co zapewnia sprawną realizację procesów logistycznych.