Regały jezdne są popularnym systemem składowania, ze względu na możliwość dużego zagęszczenia ładunków. Znajdują zastosowanie w wielu obiektach.
Czym charakteryzują się regały jezdne?
Regał jezdny umożliwia duże zagęszczenie ładunków, a tym samym zwiększają się możliwości obiektu co do pojemności składowania. Do każdej palety jest bezpośredni dostęp. Konstrukcja składa się z ruchomej podstawy z napędem elektrycznym poruszającym się po szynach.
Dlaczego do magazynu warto wprowadzić regały przesuwne?
Cieszące się bardzo dużą popularnością regały mobilne posiadają szereg korzyści ułatwiających składowanie dużej ilości asortymentu.
Optymalizacja przestrzeni magazynowej
Masz możliwość nawet dwukrotnego zwiększenia pojemności swojego magazynu na ograniczonej przestrzeni. Jest to możliwe poprzez minimalizację ciągów komunikacyjnych. Dostęp do składowanych towarów jest bezpośredni, a obsługa możliwa ręcznie lub automatycznie.
Wysokie standardy bezpieczeństwa
Regały jezdne powstają zgodnie z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa. Posiadają zabezpieczenia m.in. bramki z oświetleniem, włączniki bezpieczeństwa, czujniki odległości. Pracownik nie przemieszcza się między regałami, tylko pobiera towar z jednej ich strony.
Elastyczna konstrukcja
Zabudowę magazynową można dowolnie modyfikować i rozbudowywać wzwyż oraz wszerz. Pozwala to w każdej chwili dostosować obiekt do specyfiki składowanych towarów.
Sposoby wykorzystania regałów jezdnych
Najczęściej na regały przesuwne decydują się właściciele obiektów, w których niezbędny jest bezpośredni dostęp do wszystkich składowanych palet. Ten system umożliwia skuteczną optymalizację przestrzeni, ułatwia kompletację i jest bezpieczny w obsłudze.
Magazyn z dużym asortymentem do obsługi
Jeżeli w magazynie do obsługi jest bardzo dużo towarów o niskiej i średniej rotacji, regały jezdne sprawdzą się znakomicie.
Chłodnie i mroźnie
Regały mobilne wprowadzają do obiektu wiele oszczędności. Umożliwiają uzyskanie większej kontroli nad temperaturą składowania, a przez to ograniczają zużycie energii. Dużo towarów można składować na niewielkiej powierzchni. Pracownik nie jest narażony na długie przebywanie w chłodni lub mroźni, ponieważ towar trafia do niego na specjalnej taśmie.
Obsługa ładunków niespaletyzowanych
Regały mobilne są przystosowane do obsługi ładunków niestandardowych, takich jak beczki, koła, szpule, profile. Wystarczy wzbogacić je o odpowiednie udogodnienia, a składowanie będzie odbywało się w bezpieczny sposób.
Magazyn o ograniczonej powierzchni
Regały ruchome zwiększają pojemność magazynu, a ponadto możliwy jest dostęp do każdej jednostki paletowej. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni zmieścić można bardzo dużo asortymentu.
Archiwum
Bardzo popularne są regały archiwalne jezdne, ze względu na łatwość w zarządzaniu dokumentacją. Nie trzeba przeszukiwać wszystkich półek. Wystarczy wdrożyć specjalny system zarządzania, który dostarczał będzie po wpisaniu komendy przez pracownika, właściwą dokumentację.
Wysokiej jakości regały mobilne dopełnią Twój magazyn i zapewnią skuteczne zarządzanie zróżnicowanym asortymentem.