Konstrukcja regałów półkowych opiera się na metalowej ramie i przymocowanych do niej półek. Jest to jednej z najprostszych systemów składowania, jakie możesz wprowadzić do magazynu. Do jakiego typu towarów są przystosowane?
Czym charakteryzują się regały półkowe?
Konstrukcja składa się z poziomowych półek przymocowanych do metalowych ram. Znajduje zastosowanie w wielu branżach oraz miejscach. Najczęściej na regałach półkowych składowane są mniejsze przedmioty, do których jest łatwy dostęp. Można uporządkować je bezpośrednio na półkach, albo w specjalnych koszach.
Regał półkowy do ciężkich ładunków? Tak, to możliwe!
Choć w standardowym wydaniu omawiane regały są przystosowane do obsługi przede wszystkim towarów drobnicowych, można zdecydować się również na zakup konstrukcji do składowania ciężkich przedmiotów. Mają dużą nośność, sięgającą nawet 1000 kg na każdy poziom składowania i wysokość do 12 metrów. Sterowanie wysokością półek powoduje, że są dostosowane do zróżnicowanego asortymentu.
Wielopoziomowe regały półkowe posiadają minimalne wymagania pod względem konserwacji, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym szybkie i proste w montażu. Z łatwością można je rozbudować poprzez dodawanie kolejnych modułów na wysokość lub szerokość.
W takim wydaniu regały magazynowe półkowe umożliwiają składowanie ładunków o dużych gabarytach, ponieważ mają długie i głębokie półki. Ich pozycję można w dodatku modyfikować. Nadają się do składowania wielu jednostek towarowych o zmiennej rotacji.
Miejscami, w których najczęściej można je zastosować, są:
- magazyny e-commerce – umożliwiają bezpośredni dostęp do ładunków i sprawną kompletację zamówień;
- magazyny pojemnikowe — umożliwiają składowanie towarów o różnym ciężarze i wymiarach;
- magazyny części zamiennych — pozwalają na obsługę drobnych elementów, gdy zostaną wyposażone w plastikowe pojemniki oraz ściany działowe,
- magazyny do składowania odzieży na wieszakach — wystarczy regał wzbogacić o rury wieszakowe, a obsługa odzieży wymagającej zawieszenia będzie możliwa,
- archiwa i centra dokumentacyjne — umożliwiają obsługę ważnej dokumentacji.
Jakie towary mogą obsługiwać regały metalowe półkowe?
Metalowe półkowe regały są przystosowane do obsługi dużej ilości towarów i to o większych gabarytach. Są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego idealnie sprawdzają się do przechowywania żywności. Wykonuje się je ze stali oraz materiałów mogących znosić duże obciążenia, dlatego są trwałe, wytrzymałe, odporne na odkształcenia.
Solidna konstrukcja umożliwia użytkowanie przez lata, a elastyczna konfiguracja daje możliwość dostosowania do rodzaju obsługiwanych towarów. Zarządzanie towarami na nich będzie o wiele prostsze, gdy zdecydujesz się na akcesoria dodatkowe, takie jak szuflady, kosze druciane, przegrody poprzeczne, pojemniki plastikowe. Umożliwiają one składowanie drobnicy.
Regały półkowe magazynowe na koła
Opony są na nich składowane w pionie, dlatego możliwy jest bezpośredni dostęp do każdego produktu. Belki są specjalnie wyprofilowane, aby chronić bieżniki opon przed uszkodzeniami.
Regał półkowy magazynowy do zastosowania w branży motoryzacyjnej
Wykorzystanie regałów półkowych w branży motoryzacyjnej jest powszechne, ze względu na możliwość skutecznego zarządzania częściami samochodowymi. Składować można na nich elementy o różnych gabarytach i wadze. Konstrukcja jest na tyle elastyczna, że można regulować poziom wysokości półek, co zapewnia swobodę w składowaniu dowolnego asortymentu.
Wielopoziomowe regały półkowe do zadań specjalnych
Regały magazynowe w tym wydaniu najlepiej wykorzystują kubaturę budynku. Można zabudować je ścianami bocznymi, w celu oddzielenia od pozostałej części magazynu. Wykorzystać je można do przechowywania dużej ilości drobnicy, ale warto zadbać o wzbogacenie ich o odpowiednie udogodnienia, takie jak szuflady czy półki zamontowane pod kątem.
Kiedy warto postawić na regały półkowe przepływowe?
Jeżeli w Twoim magazynie obsługuje się przede wszystkim towary zgromadzone w plastikowych skrzyniach lub kartonach, regały przepływowe są najlepszym wyborem. Zapewniają wysoki stopień wykorzystania przestrzeni, a obsługa towarów odbywa się zgodnie z zasadą FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło).
Jak działają? W miejscach półek znajdują się łoża rolkowe nachylone pod kątem. Jednostki ładunkowe siłami grawitacji są przesuwane z jednej strony regału na drugą.
Regały magazynowe półkowe znajdują zastosowanie w wielu obiektach
Regał półkowy jest częstym wyborem firm dysponujących mniejszym budżetem. Doskonale sprawdzają się w niewielkich magazynach, hurtowniach spożywczych, sklepach z elektroniką, restauracjach, biurach i archiwach. Mogą również uzupełnić system składowania w centrum logistycznym.
Nie wolno zapominać, że aktualnie w sprzedaży dostępne są również regały półkowe magazynowe wielopoziomowe oraz przystosowane do obsługi ciężkich towarów. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego bez trudu konstrukcję uda się dostosować do aktualnych potrzeb pod względem obsługi towarów.